Karacasu’da Coşkulu Festival Açılışı Gerçekleşti

0

Karacasu Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 32. Karacasu Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali bugün coşkulu bir tören ile başladı.

Karacasu Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali, Uçurum Park’ın önünden başlayan kortej yürüyüşü ile Cumhuriyet Meydanına son buldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Eski Belediye Binası önüne geçilen Festivalde Misafir Halk Dansları ekipleri güne damga vurdu. Azerbaycan, İran Tebriz Türkleri ve Gürcistan Halk Dansları topluluklarını Tüm hünerlerini festival alanında büyük bir kalabalığa karşı sergiledi. Zeki İnal’ın Karacasu Belediye Başkanı olarak gerçekleştirdiği ilk festival olan 32. Karacasu Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali bir çok yeniliğe ev sahipliği yaptı. Bu sene ilk kez gerçekleştirilen Kortej yürüyüşünde en önde Bayrak taşıyan atlar, arkasında mehteran takımı, Efeler, Protokol ve vatandaşlar yer aldı. Eski Belediye Binası önünde gerçekleştirilen programda Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Deniz Depboylu, Karacasu Kaymakamı Sayın Ahmet Soley, Buharkent Kaymakamı Sayın Tayyar Emre Mahmutoğlu, MHP Aydın İl Başkanı Sayın Burak Pehlivan, MHP Denizli İL Başkanı Sayın Cafer Birtürk, Denizli, Muğla ve çevre ilçelerin Belediye Başkanları, Siyasi Parti temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın Yöneticileri katıldı.

Festival açılışında ayrıca geçen seneki uzun pide etkinliğinde elde edilen 8 metrelik pide rekoru 9 metre 18 Santimetre ile egale edildi.

KONSER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.
32. Karacasu Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali bu yılki açılış konserinde Yıldırım Yıldızdoğan’a yer verdi. Yıldırım Yıldızdoğan Karacasuluları coşturuken alandaki kalabalık görenleri şaşkına çevirdi. Cumhuriyet meydanında gerçekleşen konserde kalabalık anayola taşarken Yıldırım Yıldızdoğan en güzel şarkılarını seslendirdi.

Paylaş: