Karacasu Belediyesi’nden Öğrencilere Pamukkale Gezisi..

0

Karacasu Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışı ile öğrencileri eğitimde başarıya teşvik etmek yeni yerler görmeleri ve keşfetmelerini sağlamak amacıyla Karacasu Kırçiçeği Anadolu Lisesi’nde eğitim gören 9, 10, 11 ve 12. Sınıflardaki öğrencilere günübirlik “Pamukkale Gezisi “ düzenlendi.

Öğrenciler gezi programı kapsamında Pamukkale Laodikya Örenyeri ve Hierapolis Müzesi’ni ziyaret edip travertenlerde öğrenciler, tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanıma fırsatı buldular. Gezide öğrenciler Kırçiçeği Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Harun Kocabıyık ve Almanca Öğretmeni Mustafa Çetin eşliğinde tarihi yerleri tanırken, bölgenin tarihi geçmişi hakkında bilgi edindiler. Ayrıca Pamukkale ve Kaklık Mağarası ile Denizli’nin eşsiz doğal güzelliklerini de tanıma fırsatı da yakaladılar.

Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı belediye olarak sosyal hizmetlere önem verdiklerini ifade ederek ” Karacasu Belediyesi olarak gençlere,eğitime her zaman destek verdik,vermeye de devam edeceğiz. Göreve geldiğimiz günden beri eğitim en büyük önceliğimizdi.Siz gençlerimiz, çocuklarımız için Karacasu Belediyesi olarak bu tür etkinlikleri sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. Öğrenciler görmeyi ve gezmeyi çok istedikleri” Pamukkale Gezisini “düzenlediği için Başkan Büyükyapıcı’ya teşekkür ederek mutluluklarını dile getirdiler.

Foto Galeri:

Paylaş: