Festivaller Komitesi Kuruldu.

0

Karacasu Kaymakamı Ahmet SOLEY Başkanlığında İlçemiz Festivalleri Bilgilendirme ve Programlandırma Toplantısı gerçekleşti.

Toplantıya Karacasu Belediye Başkanı Zeki İNAL, Daire Amirleri, Muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları katıldı. Toplantıda Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali ve Geleneksel Dedebağ Keşkek Hayrı’nın programlanması ve tarihlerinin belirlenmesi hakkında görüşüldü.

Başkan İnal’ın konuşması ve proram önerisi ile başlayan toplantı Karacasu Kaymakamı Soley’in konuşmasıyla devam etti. Dedebağ ve Afrodisias Festivallerinin bütünleştiğini ve ayrılmaması gerektiğini belirtti. İnal konuşmasında, ” Vatandaşlarımız ve dışarıdan katılan misafirlerimizin bu iki ayrı etkinliği bir etkinlik olarak benimsemiş olması bizlerinde bu etkinlikleri birbirinden ayrılmaz bir bütün olarak ele almamıza vesile olmuştur. Birbiriyle özdeşleşmiş bu iki etkinliğin bir bütün olarak devam ettirilmesi için gereken çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Soley’in konuşmasının ardından muhtarlar ve sivil toplum kuruluş başkanlarının fikirleri alındı. Alınan fikirler doğrultusunda Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali ve Geleneksel Dedebağ Keşkek Hayrı’nın aynen devam etmesine, Eylül ve Ekim aylarında 1. Uluslararası Afrodisias Kültür ve Sanat Festivalinin düzenlenmesine karar verildi.

FESTİVALLER KOMİTESİ KURULDU.
Kaymakam Ahmet Soley Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Festivaller konusunun komiteye taşınmasına karar verildi. Kurulan Komiteye Kaymakam Ahmet Soley başkanlık yapacak.
Komitede Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, Esnaflar Odası Başkanı Sefa Töz, Ziraat Odası Başkanı İsa Sevinç, Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Bülent Eriklioğlu, Şoförler Odası Başkanı Adnan Tuncer, Karacasu Geliştirme ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Mutlu Kasapoğlu , Cuma Mahallesi Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Osan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş, Afrodisias Müzesi Müdürü, Geyre Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Karacasu Müftüsü Murathan Aksoy yer alacak.

Paylaş: