Başkan İNAL Jeotermal Konusunda Basın Toplantısı Düzenledi.

0

‘’JEOTERMALE KARŞIYIM’’
Bu ifadelerin haberlere yansımasının ardından Karacasu’da halk sosyal medya aracılığı ile tepkisini ortaya koydu. Bu tepkilerin ardından açıklama yapma gereği duyan ve söylemediği kelimelerin basına yansıdığını söyleyen İnal, “Ben jeotermale karşıyım. Benim kastettiğim seracılık faaliyeti için termal enerjiydi. Bunun da tarıma ve doğaya zararı varsa buna da karşı çıkarız” dedi. Termal ile jeotermalin farklı şeyler olduğunu iddia eden Zeki İnal, o günkü söylemlerinde termal demesine karşılık gazetelere jeotermal yazıldığını söyledi.

BASINA YANLIŞ YANSIDI!
KARACASULULARA SORMADAN TEK ÇİVİ ÇAKMAM!
BENİM İÇİN EN DEĞERLİ ŞEY KARACASULULAR!

Olayın basına yansımasının ardından Sosyal medya da  da bu benim üzerime yıkılmaya çalışıldı diye Başkan İNAL, ‘’Ben bu basın toplantısını yapmaya neden gerek duydum. Öncelikle söylemediğim kelimelerin basına yansımasıyla yanlış kelimelerin basına yansımasıyla Karacasu halkında Karacasu’yu sevenlerde, Karacasu’ya aşık olanlar da yanlış bir izlenim bırakıldı. Bu yanlış izlenim nedir jeotermal olayıdır. Ben kendim baştan beri jeotermale karşıyım. Kesinlikle ben jeotermal kelimesini kullanmadım. O gün buraya Mustafa Savaş vekilimiz geldiği zaman jeotermal konusu çıktı. Jeotermal konusu farklı, termal konusu farklı. Termal seracılıktan bahsedildi. Bunları siz daha iyi biliyorsunuz. Biz şehrimizi jeotermale ya da termal seracılığa teslim etmiş değiliz. Jeotermale ya da termale gelin Karacasu’da kuyu açın, Karacasu’da işletme kurun demiş değiliz. Bunlar Karacasu’da belli izinleri zaten geçmişte almışlar. Karacasu’da belli araştırmalar yapmışlar. Yaptıkları araştırmalar sonucunda termal seracılığın en iyi Karacasu’da uygulanabileceğini görmüşler. Karacasu’da suyun sıcaklığı 60 ile 80 derece arasında. Biz burada bunu kurmak istiyoruz dediler. Ben kendilerine şunu söyledim. Ben de benim prensibim, aday adayı olduğun günden beri, Karacasu’yu ben değil Karacasulular olarak hep birlikte yöneteceğiz. Ben jeotermale gelin tesis kurun demedim, seracılara sera kurun demedim.  Ben bunlardan kesinlikle nemalanmadım. Bunlardan nemalandığımı söyleyen arkadaşlar var. Kesinlikle nemalanmadım. Kimseden de nemalanmayacağım. Kimseye gebe olmayacağım. İlk gün söylediğim gibi şu an da sözümün arkasındayım. Karacasu halkım müsaade etmedikçe Karacasu’ya ne jeotermal kurulur ne de termal seracılık kurulur. Hiçbir şey olmaz. Benim en değerli hazinem en değerlilerim Karacasu halkıdır.’’ İfadelerini kullandı.

Başkan İNAL konuşmasının devamında ‘’Onlar müsaade ederse her şey olur. Mustafa Savaş geldiğinde konuşulan termal seracılıktı, jeotermal değildi. Kendisi de bunu termal seracılığa hükümetin destek verdiğini söyledi. Onun konuşmaları basına yanlış aksettirildi. Jeotermal olarak yazıldı. Termal olarak yazılsaydı, şu an bunları konuşmuyor olurduk. Geçen gün Dereköy’de biz jeotermale karşıyız diyen bir grup toplantı yaptı. Bunları diyenler belli. Toplantıya bizleri çağırmıyorlar. Ben de jeotermale karşıyım.Ben  kendilerinden beni çağırmalarını bekledim. Ziraat Odasını da çağırmalıydılar. CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları ile meclis üyeleri beni ziyarete geldi. Onlara da söyledim. Bizi neden çağırmadıklarını. Kendilerinin de söylediği bize yanlış aksettirilmiş, sen bizi aydınlattın dediler. Teşekkür ettiler gittiler. Önümüzdeki Pazartesi de Alemler’de yapacaklarını söylediler. Ben jeotermale sizlerden daha fazla karşıyım dedim. Çünkü beni Karacasu’nun tamamı ilgilendiriyor. Ben en çok Cenabı Allah’tan ardından halktan korkarım. Ben bugüne kadarki çalışmalarımda hesap veremeyeceğim hiçbir şey yapmadım. Bundan sonra da yapmayacağım. Her yaptığım işin hesabını vereceğim. Halkıma sormadan hiçbir şey yapmayacağım. Ama jeotermali sormama bile gerek yok. ‘’dedi.

Paylaş: