Başkan İNAL, Başarıyı Ödüllendirdi.

0

Karacasu’ya bağlı kırsal Palamutçuk Mahallesi’nde yaşayıp okul hayatı boyunca çiftçilik yapan ailesine yardımcı olan Geyre Ortaokulu öğrencisi Çilem Özel, LGS’de 90 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu.
Bir yandan öğrencilik yapıp diğer yandan evlerindeki 50 büyükbaş hayvanın bakımını üstlenen ve tarlada tütün toplayıp bağ bahçe işlerini yapan Çilem Özel’i, Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal makamında misafir etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Aşkın Güneş, Geyre Ortaokulu Müdürü Nail Keçelioğlu ve Babası Cahit Özel ile birlikte makama gelen Çilem’in mutluluğu gözlerinden okundu. Başkan İnal’ın tebriklerini kabul eden Çilem, ‘’Böyle bir başarıyı yakaladığım için mutluyum, bu şekilde ilgi görmekte çok güzel. Umarım daha nice başarılara ulaşırım. Arkadaşlarım için de bir örnek olmak güzel… Onlarda başarıya ulaşacaklardır.’’ Dedi.
Sınav sonrası Çilem’in matematik öğretmeni ile bir soruda tartıştığını söyleyen Okul Müdürü Nail Keçelioğlu; ‘’ Sınavdan sonra bir soru için matematik öğretmeniyle anlaşamadılar. Öğretmenimiz cevabın ‘B’ şıkkı olduğunu söylerken Kızımız Çilem ise ‘C’ olduğunu savundu. Aynı Çilem gibi başarılı diğer 4 öğrencimiz de ‘B’ şıkkını işaretlemişlerdi. Kızımızın başarısı aşikar. Onu tarladan alıp okula, okuldan alıp tarlaya bırakıyorduk ama azmini ve çalışkanlığını ortaya koyup bu başarıyı yakaladı.’’ İfadelerini kullandı.
Başkan Yardımcısı Mehmet Erikmen ise, konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmada; ‘’Çilem’in annesi de çok başarılıydı. Kendisi benim sınıf arkadaşımdı. İkimizde sınıfın başarılı öğrencilerindendik. Sınıf birincisiydik. Kızımızı tebrik ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

BAŞKAN İNAL TABLET BİLGİSAYAR HEDİYE ETTİ!

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, Türkiye birincisi olan Çilem Özel’e tablet bilgisayar hediye etti. Çilem’in mutluluğu gözünden okunurken Babasının tepkisi de görülmeye değerdi. Hayalindeki hediye bu diye çıkış yapan baba Cahit Özel’de en az Çilem kadar sevindi.

Başkan İnal ise, ‘’ Eğitime verdiğim değeri açıklamama gerek yok. Okullarımızın her ne ihtiyacı olursa Belediye olarak elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz. Böyle başarıların doğması bizleri imkanlarımızı zorlamaya da itiyor. Elimizden gelenin fazlasını yapma ihtiyacı doğuyor. Biz çok mutluyuz, En az Çilem kızımız kadar. Bu henüz ilk birincilik, bunun devamının da geleceğini düşünüyorum. Çilem kızımızı tebrik ediyorum.. Bu diğer öğrencilerimize de örnek olacak ve nice başarıları hep birlikte kutlayacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Paylaş: